Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Kontakty

wolf-demar.cz
Doubravská 589/4
415 01 Teplice
tel: +420 774 143 525
info(a)wolf-demar.cz

Články

arr3Jak správně obouvat dětiZvláštnosti stavby dětské nohy   Dětská noha se od nohy dospělého člověka liší v mnoha...

Vše o nákupu » Vrácení zboží do 14 dnů
Vrácení zboží do 14 dnů
Slavěna Polláková
www.wolf-demar.cz
Doubravská 589/4, 415 01  Teplice
IČ: 75208016, DIČ: CZ8062091895

Odstoupení od kupní smlouvy u zboží zakoupeného přes internet v zákonné 14denní lhůtě

Na základě ust. § 1829 odst. 1 ve spojení s ust. § 1818 zákona č. 89/2012 Sb. občanského zákoníku má kupující právo odstoupit od smlouvy do 14ti dnů od dodání zboží, byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku. Toto právo je podmíněno nákupem jako spotřebitel (nikoliv podnikatel) a vyjma zboží (§ 1837 zákona č. 89/2012 Sb.):

  1. Zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu;

  1. zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit;
  1. zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím;

Toto ustanovená zákona však nelze chápat jako možnost bezplatného zapůjčení zboží!

Rozhodne-li se kupující pro odstoupení od smlouvy v této lhůtě, je nutno splnit níže uvedené podmínky:

  • Je třeba písemně prodejci oznámit odstoupení od smlouvy a to formou mailu na info@wolf-demar.cz

  • Zboží je kupující povinen zaslat včetně řádně vyplněného formuláře, pokud možno v nepoškozeném obalu, a to bez známek používání, nejpozději do 14 dnů od převzetí zboží, počínaje dnem následujícím. Touto dobou je zákonem ustanovena doba doručení dodavateli, později zaslané zásilky nebudou brány v potaz a budou zaslány zpět na náklady kupujícího, a to včetně faktury za náklady spojené s expedicí zásilky zpět, se splatností 7 dní.

  • Zboží zasílejte čisté, kompletní včetně originálního obalu, zabalené tak, aby při jeho přepravě nedošlo k poškození či znehodnocení přepravcem a to na doručovací adresu uvedenou výše formuláře. Pokud zboží nebude možno z hygienických důvodů přijmout (chlupy, špína atd.), bude zasláno zpět na náklady kupujícího k uvedení do přijatelného stavu, odpovídajícího hygienickým normám.

  • Balík doporučujeme pojistit, prodejce nezodpovídá za ztrátu či poškození zboží způsobené přepravou.

  • Při využití Vašeho práva na vrácení zboží bez udání důvodu, nemáte nárok na úhradu žádných nákladů, a to ani poštovného při odeslání zpět prodávajícímu.

  • Zásilky zaslané na DOBÍRKU nebudou prodejcem převzaty.

  • V případě platného odstoupení od kupní smlouvy za současně vraceného poškozeného zboží, za které odpovídá spotřebitel, může prodávající vůči spotřebiteli uplatnit kompenzaci v rozsahu jeho poškození, a uvedení zboží  prodávajícím do původního stavu. Tím není dotčeno právo spotřebitele od odstoupení od smlouvy uzavřené na dálku bez udání důvodu. V případě, že je tedy zboží vráceno prodejci v jiném než neporušeném stavu, je zákazník povinen nahradit zejména náklady související s uvedením zboží do původního stavu a vzniklou škodu na zboží. Úhrada těchto nákladů a škody proběhne tím, že kupní cena, která je dodavatelem v případě odstoupení vrácena, je o tyto náklady a škodu odpovídajícím způsobem ponížena.

Na základě ust. § 1829 odst. 1 ve spojení s ust. § 1818 zákona č. 89/2012 Sb. občanského zákoníku odstupuji od kupní smlouvy uzavřené na dálku a zasílám zboží zpět v dané lhůtě 14 dnů, včetně veškeré dokumentace (faktura, návod).

Formulář pro vrácení zboží
Číslo objednávky: *
Číslo faktury: *
Jméno a příjmení: *
Adresa: *
Telefonní číslo: *
Email: *
Název zboží: *
Datum převzetí balíčku: * img
Datum žádosti vrácení: * img
Číslo účtu pro vrácení částky: *
Poznámka: